Transport uniwersytecki przeznaczony jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową, poruszających się na wózkach lub posiadających trudności w samodzielnym przemieszczaniu się. Przejazdy odbywają się dwoma busami przystosowanymi do jednoczesnego przewozu 4 osób na wózkach. Busy posiadają także zwykłe siedzenia, dzięki czemu korzystają z nich również studenci poruszający się o kulach. Osoby uprawnione do korzystania z transportu mają prawo jedynie do przejazdów związanych z aktywnością akademicką – pomiędzy miejscem zamieszkania a miejscem odbywania zajęć. Koszty transportu ponosi uczelnia.
Żeby skorzystać z możliwości transportu, należy dostarczyć do BON dokumenty potwierdzające stopień niepełnosprawności oraz wypełnić ankietę transportową
Ankieta przeznaczona dla studentów ubiegających się o korzystanie z usług transportowych
Dokumenty potwierdzające posiadaną niepełnosprawność to: orzeczenie o stopniu niepełnosprawności dokumenty lekarskie opisujące aktualny stan zdrowia.
Decyzję o przyznaniu pomocy transportowej wraz z określeniem jej zakresu wydaje Komisja Transportowa.
Transport uniwersytecki działa w oparciu o semestralne grafiki przejazdów. Osoba zakwalifikowana przez Komisję jest odpowiedzialna za przedstawienie planu zajęć co najmniej na tydzień przed ich rozpoczęciem. Niedostarczenie planu skutkuje pominięciem studenta w grafiku przejazdów.
Zasada tygodniowego wyprzedzenia zapotrzebowania na transport dotyczy także zgłaszania zmian oraz zamawiania dodatkowych przejazdów w ciągu trwania roku akademickiego. Zgłoszenia po tym terminie traktowane są jako zapytania o zmianę i realizowane są w miarę możliwości transportowych.
Wszystkich studentów chcących korzystać z transportu uniwersyteckiego informujemy, że wniosek o tę usługę należy wypełnić elektronicznie klikając na poniższy link
Wniosek zamawiania usługi transportu uniwersyteckiego
Uzupełnieniem pomocy transportowej świadczonej przez BON jest pomoc asystentów transportowych pomagających w przemieszczaniu się w obrębie niedostosowanych budynków uniwersyteckich.
Każdy student, któremu zostaje przyznane prawo do korzystania z pomocy transportowej i/lub pomocy asystenckiej jest zobowiązany do zaakceptowania i przestrzegania Regulaminu korzystania z usług transportowych Uniwersytetu Warszawskiego świadczonych na rzecz osób niepełnosprawnych