Pierwsze kroki na Uniwersytecie Warszawskim osoby z trudnościami zdrowotnymi – film

czas czytania: mniej niż minuta

Film jest krótkim poradnikiem dla kandydatów z trudnościami zdrowotnymi, w którym przedstawiono podstawowe informacje dotyczące oferowanego przez BON UW wsparcia m.in. w zakresie dostępności, w tym dostosowania egzaminu i/lub rozmowy kwalifikacyjnej oraz wsparcia w procesie kształcenia.

Istotną kwestią wyboru kierunku studiów przez osoby z niepełnosprawnościami, trudnościami zdrowotnymi, czy specyficznymi trudnościami w uczeniu się jest znajomość specyfiki kierunku i w tym kontekście indywidualna ocena swoich ograniczeń, potrzeb i możliwości. Jako przykład przedstawiono specyfikę studiów na Wydziale Historii UW.